ASUS zdroj TUF-GAMING-650B 650W, 80+ Bronze
Přidat do oblíbenýchASUS zdroj TUF-GAMING-650B 650W, 80+ Bronze
Výkon zdroje (W):650; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, 8pin CPU 2x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus Bronze; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu431194
Part number90YE00D1-B0NA00
EAN produktu4718017724159
Záruka:6 Rok(ů)
Výrobce:Asus
Skladová dostupnost:Skladem
Hlídací pes
TUF-GAMING-650B
The ASUS TUF Gaming 650W Bronze PSU leads in durability.
Features
  • Capacitors and chokes pass demanding tests to achieve Military-grade Certification.
  • Dual ball fan bearings can last up to twice as long as sleeve bearing designs.
  • A protective PCB coating protects against moisture, dust, and extreme temperatures.
  • 0dB technology lets you enjoy light gaming in relative silence.
  • Sleeved cables leave your rig looking tactically clean.
  • 80cm 8-pin CPU connector (EPS 12V)
  • 6-year warranty included.
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Model name TUF-GAMING-650B
Intel Specification ATX 12V
Efficiency 80 Plus Bronze
Protection Features OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP
Hazardous Materials ROHS
Thermal Features NA
AC Input Range 100-240Vac
DC Output Voltage +3.3V, +5V, +12V, -12V, +5Vsb
Maximum Load 25A, 25A, 51A, 0.8A, 3A
Combined Load 130W, 130W, 612W, 9.6W, 15W
Total Output 650W
Connectors MB 24/20-pin x 1
CPU 4+4-pin x 2
PCI-E 6+2-pin x 4
SATA x 5
Peripheral x 4
Package Contents
(Cable + Accessory)
Power Cord x 1
Motherboard Power Cable x 1
CPU Cable 800mm x 2
PCI-E Cable x 2
SATA Cable x 2
Peripheral x 1
TUF Gaming Sticker x 1
Dimension
PSU Size (mm) 150 x 150 x 86
Color Box (mm) 290 x 200 x 108
Weight
Single PSU (kg) 2.06
Product Weight (kg) (with packing) 2.75
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x
Konektory: 8pin CPU 2x